כמה מילים אודות

הרומן שלי עם עולם היין החל עוד לפני שאני זוכר. בעצם עוד לפני שנולדתי…

סבי, צבי סגל הינו מחלוצי תעשיית היין בארץ ואבות אבותיו עסקו במסחר ובייצור אלכוהול עוד ברוסיה הלבנה.

בתור ילד הסתובבתי בין הבקבוקים בחנות הישנה של סבי, ברחוב גדרה שבכרם התימנים, חולם על עולמות רחוקים שאותם הכרתי רק מהתוויות השונות ומסוגי הבקבוקים. עם סבא התחלתי את הקריירה שלי בעולם היין ממש מההתחלה: מחסן, חלוקה, מכירות, חנות וכו'.

בהמשך, הייתי שותף בחברת צרפת ישראל, אחת מיבואניות היין האיכותי הראשונות בישראל, חוץ מחברת סגל עצמה כמובן, שייבאה יינות איכות לארץ שכאן עוד שתו בעיקר יין פטישים.

את בכחוס הקמתי בראש ובראשונה כדי לשמח את עצמי. את טעמי. כחובב מושבע של יינות איטליה החלטתי להביא לישראל יקבים קטנים מאזורי היין הנחשבים ביותר של ארץ המגף. חלקם מפורסמים מאד בעולם היין, חלקם קצת פחות, אבל כולם ללא יוצא מן הכלל מן הדרגה הראשונה.

היינות שאני מביא לישראל הם קודם כל יינות של אנשים, כאלה שאפשר לשוחח איתם בגובה העיניים, לא רק על יין.
אני מכיר אישית את כל היצרנים 'שלי' ובחלקם אני ממש מאוהב.
בכל עונה אני נוסע אליהם, טועם יינות חדשים במרתף, מתענג על יינות ישנים בארוחות ארוכות אל תוך הלילה. לומד. מתאהב מחדש. לא רק באנשים וביינות שלהם, ביין בכלל. בנוף, בשפה, בתרבות, במסורת.

את המסורת הזו, או לפחות טעימה ממנה, אני מנסה להביא לכאן. את הטעם, הריח, האהבה.

כראוי למי שהוא דור שמיני למשפחת יין מקומית, צירפתי אל היינות האיטלקיים אהוביי, כמה יקבים ישראליים קטנים ואיכותיים, לא רק כי אני מכאן וחשוב לי, אלא גם, ובעצם בראש ובראשונה, כי אני מאד אוהב את מה שעושים כאן בשנים האחרונות, בתעשיית היין. יצרנים קטנים שמביאים טעם אחר, טעם של המקום.

וכדי שלא ישעמם בפה לרגע, גם לפני ואחרי היין והאוכל, אני מציע את התזקיקים הנהדרים של יובל (ג'וב) הרגיל ממזקקת יוליוס המופלאה שבחניתה, ואת האפרטיפים המהוללים של בית לילה – LILLET  הצרפתי ההיסטורי.

אני מקווה שהצלחתי.

לחיים. 

תהיו בקשר