אוטין OTTIN

על היקב:

אוטין הוא יקב משפחתי קטן, כ-35 אלף בקבוקים בשנה, ממחוז ואל ד׳אוסטה – המחוז הקטן ביותר באיטליה (גם בקמ״ר וגם בצפיפות אוכלוסין), שנמצא בצפון מערב המדינה וגובל בפיימונטה, שוויץ ודרום עמק הרון. בתוכו אזור יין קטן ולא מאוד מוכר שזוכה לדירוג DOC, ושואב השראה מהמדינות שגובלות בו: מגדלים שם פינו נואר (פינו נרו באיטלקית), אולי הנחשב באיטליה, שרדונה גאמיי נואר מצרפת השכנה, ופטיט ארווין שמקורו בשוויץ. היקב זוכה לביקורות מופלאות מכל מבקרי היין, ומייצר יינות מקסימים, נגישים במחיר, שנותנים הצצה לאזור יין לא מפורסם הממוקם ממש בתוך האלפים.

פטיט ארווין

בלנד: 100% פטיט ארווין

על היין: פטיט ארווין הוא הענב הלבן של מחוז Valais שבדרום שוויץ, ממנו מייצרים יינות איכות בעיקר במחוז הזה, אבל גם בואל ד׳אוסטה השכנה מדרום. לענב חומציות טבעית שמשתלבת בהרמוניה נפלאה עם ריכוז הפרי הגבוה והמבנה שלו. הוא פירותי בצורה יוצאת דופן, טרופי, פרחוני, עשבוני ועם רמז למינרליות. חובבי סוביניון בלאן ימצאו כאן את כל מה שהם אוהבים ביין.

במשפט: יין לבן שונה ומיוחד, מופלא לאוכל.

פינו נואר

בלנד: 100% פינו נואר

על היין: פינו נואר  גדל בהרבה מאוד מחוזות באיטליה, אבל מגיע לשיאו בואל ד׳אוסטה למרגלות האלפים, בגלל החיבה העזה שלו לאיזורים קרים. הרוח הקרה מהאלפים ממתנת את האקלים, ומייצרת יין אדמתי, פירותי, מינרלי ומורכב מאוד. 

במשפט: יין המתאים גם בימי הקיץ שלנו, לשתות ולהרגיש בהרי האלפים.