בראיידה BRAIDA

״הכפר שלי לא מפתיע. הוא עשרה יקבים, שישה בתים וכנסיה אחת״

הסיפור של יקב בראיידה הוא הסיפור של העיירה רוקטה טאנארו, באיזור מונפראטו שבפיימונטה.

יקב בראיידה, על שם הכינוי של הסב, הוא יקב משפחתי, והכרמים עברו בירושה מהסב ג'וזפה לבנו ג׳יאקומו שבראש היקב, כשאת האדמה מעבדים כיום ג׳וזפה (ג׳וניור) ורפאלה בולוניה. הצלחת היקב היא תוצר של ההתלהבות, האהבה לאדמה והמורשת המשפחתית. ג׳יאקומו ירש מהסב את הכינוי, את האהבה לסוסים, וכרם גדול של ברברה בגבעות רוקטה. הבציר הראשון של היקב היה ב-1961, ומאז הוא צמח וזוכה כיום למוניטין של יצרן הברברה מהבכירים, אם לא הבכיר ביותר, בכל פיימונטה. 

 

ויניה סנזה נומה מוסקטו ד׳אסטי

בלנד: 100% מוסקטו ד׳אסטי (מוסקט בלאן א-פטיט-גריין)

על היין: יין מבעבע קלאסי בשיטת אסטי (תסיסה חלקית במיכלים גדולים, כשבאמצעה עוצרים כניסה של חמצן כך שנשאר CO2 במיכל – מה שגורם לבעבוע הטבעי). התסיסה נעצרת בכוונה באמצעות קירור כדי להגיע ל-7% אלכוהול ומדובר ביינות מבעבעים מתקתקים, פרחוניים ופירותיים עם אלכוהול נמוך במיוחד. תענוג צרוף בכוס.

במשפט: מבעבע קלאסי אך פחות מוכר בארץ, מתקתק, רענן, ואפריטיף מושלם (או יין לארוחת בוקר, לחלקנו).

מונטהברונה

בלנד: 100% ברברה ד׳אסטי

על היין: ברברה ד׳אסטי כמו שכתוב בספרים: מלא בארומות של פירות יער אדומים, דובדבנים, מרוכז, הרמוני, עם חומציות מלאת חיים וסיומת ארוכה ומינרלית.

במשפט: הענב האדום השני בחשיבותו בפיימונטה הוא אחד הכיפיים ביותר לשתייה!

בריקו דל אוצלונה

בלנד: 100% ברברה ד׳אסטי

על היין: יין הדגל של היקב, שזכה לעשרות פרסים וציונים של 94+ מכל המבקרים הנחשבים, כולל 95 מרוברט פארקר, כנראה מבקר היין המפורסם בתבל. יין עשיר, מורכב, ארומטי ומרוכז פרי. 

במשפט: אחד מיינות איטליה המרגשים ומפתיעים, ואולי הביטוי הטהור ביותר של זן הברברה.