יוליוס

ברוכים הבאים ליוליוס – המזקקה הארטיזנלית הראשונה בישראל.

מזקקת יוליוס קמה בשנת 2008 עם חזון וחלום ברורים: לזקק בישראל את המשקאות האלכוהוליים הטובים ביותר מחומרי הגלם המקומיים. בדרכים עקלקלות ועם שאיפה מתמדת ללמידה וחידוש, מצליחים במזקקה לאתגר ולעניין את חובבי התזקיקים (וחובבי המשקאות ה״נקיים״). את דודי הזיקוק, אשר נבנו במיוחד עבור צרכיהם, ייבאו באופן אישי מאזור היער השחור בגרמניה. ביוליוס, היו הראשונים לזקק בארץ תזקיקי פירות (הידועים כ״שנאפס״ או ״או דה וי״ – נוזל החיים בצרפתית) ממגוון פירות הארץ כמו אתרוג, תאנה, שזיף, סברס, קלמנטינה, אפרסק ותפוח וכמובן גפת ענבים.

הפילוסופיה שמנחה אותם לאורך כל הדרך היא אחת: הם מייצרים רק אלכוהול שאותו הם אוהבים לשתות בעצמם. אלכוהול נקי, ללא תוספים וללא קיצורי דרך, אשר מופק תוך השתלבות הרמונית עם הסביבה בה הם חיים. באמצעות מחזורי זיקוק קטנים במיוחד, ביוליוס ממצים משיכר הפרי אך ורק את "לב הזיקוק" הטהור ביותר. זו הסיבה שהם אינם צריכים להוסיף לאלכוהול עצמו דבר – לא סוכר, לא חומצה, לא חומרי טעם ולא חומרי צבע. 

 

״זיקוק מוצלח הוא כמו שירה טובה – יצירה מזוקקת אשר מצליחה ללכוד רגע, הלך רוח חמקמק, שאם לא השכלת לתפסו בזמן, הוא אובד לעד״. 

בלאן דה גלילי

המוצר שהתחיל את המסע האלכוהולי הפתלתל של מזקקת יוליוס. זיקוק של גפת ענבים לבנים – בעיקר סוביניון בלאן, ויונייה ודבוקי. כולם נבצרו בגליל העליון והמערבי. 

40% אלכוהול

במשפט: תזקיק בסגנון גראפה קלאסית, בעל גוף קליל וסיומת מעודנת.

מאר דה גלילי

בצרפתית marc=גפת. ואכן המשקה זוקק בהשראת התזקיקים הקלאסיים של בורגון וצפון הרון (marc de bourgogne). הענבים המשמשים בתהליך נחשבים לזנים ים תיכוניים: קריניאן, גרנאש וסירה. לאחר הזיקוק התזקיק יושן בחביות עץ אלון למשך שלוש שנים לפחות עד לקבלת גוון ענברי וטעמי עץ עדינים. באף מתקבלות ארומות עץ, פלפל ופרחים מיובשים עם מתיקות קלילה על קצה הלשון וסיומת מרירה עדינה.

40% אלכוהול

במשפט: דג׳יסטיף מורכב, ארומטי ואלגנטי בסגנון בורגון.

עכו ג'ין

חלום שהפך למציאות. הג׳ין הארצישראלי הראשון שעל מרכיביו הבוטניים נמנים: ערער ארזי, ארז הלבנון, הדס מצוי, אלת המסטיק, אתרוג, פטל קדוש, כוסברה, ער אציל, תאנה וזית. כולם גדלים בגליל. הג׳ין מיוצר במחזורי זיקוק קטנים וקפדניים. בניגוד לרוב מותגי הג׳ין בעולם אשר מזוקקים מדגנים, ג'ין עכו מזוקק מענבים. לג׳ין עכו טעמי פירות הדר ופרחים וגוף עשיר ומלא. סיומת ארוכה וחלקה.

40% אלכוהול

במשפט: ג׳ין ארצישראלי המזוקק מענבים ומתובל ממרכיבים בוטניים מקומיים – עשיר, פרחוני וחלק.

ביטרס

יוליוס ביטרס הוא דיג׳סטיף עשבים ייחודי ומפתיע המבוסס על עשבי בר גליליים. המרכיבים הבוטניים לוקטו כולם בהתאם לעקרונות הליקוט המסורתיים המאפשרים לצמחייה התחדשות מדי שנה וכוללים בין השאר: טיון דביק, צטרה ורודה, זוטא לבנה, מרווה מצויה ועוד. הצמחים, העלים, הפרחים והזרעים ממוצים באלכוהול ענבים ונשלחים להתיישנות בחביות עץ במרתף המזקקה. התוצאה היא משקה ירקרק בעל ארומות ממכרות של מחטי אורן, גוף בינוני, מרקם עדין וסיומת ארוכה ארוכה ומרירה מרירה. 

45% אלכוהול

במשפט: לחובבי פרנט בראנקה – דיג׳סטיף עשבוני מריר ומושלם

קרופניק

מזקקת יוליוס היא בין המזקקות הבודדות בעולם אשר מזקקות דבש על פי השיטה המסורתית. משיכר הדבש (תמד) אשר הופק מדבש פרחי הדרים, דבש פרחי בר ודבש אשלים זוקק הקרופניק והועבר ליישון של שלוש שנים בחביות עץ אלון להעמקת הטעמים, לקבלת מרקם עשיר ולקבלת צבע ענברי. לקרופניק ארומות של חלת דבש, פרחים, קרמל וסירופ מייפל וטעמי טופי וברנדי עשירים. 

40% אלכוהול

במשפט: משקה נדיר ומופלא, מקורו בפולין ובליטא. בעצם ברנדי דבשי.

סליבוביץ׳

סליבוביץ הוא תזקיק מבוסס שזיפים, אולי התזקיק המזוהה ביותר עם מרכז ומזרח אירופה, במקרה של ״יוליוס״ מדובר על שזיפי ״שגיב״ ו״בלאק דיאמונד״ מהגליל העליון ומהכרמל. הפרי תסס ללא גלעינים בטמפרטורות חמות וקרות. בכוס מתקבל משקה מורכב וצלול עם ארומות של פרי אפוי ותבלינים, בעל סיומת נעימה וחמימה.

42% אלכוהול

במשפט: מושלם לערב של אלכוהוליסטים יהודיים קלאסיים – דג מלוח, כבד קצוץ, אפילו גפילטע פיש, שתי כוסות צ׳ייסר ואפס תוכניות למחר.

צויקה אפרסקים

הצויקה הוא ברנדי אפרסקים (מקורו ברומניה שם מייצרים אותו בדרך כלל משזיפים, ולפעמים אפילו מתפוחים או שיירי ענבים), אשר זוקק מתירוש אפרסקים לבנים בשלים אשר נקטפו בשיא עונתם. האפרסקים נטחנו והותססו למשך 10 ימים במיכלים פתוחים והתיישנו 6 חודשים במיכלי נירוסטה. לצויקה ארומות של ברי בשל וטעמי פרי עם מתיקות עדינה.

50% אלכוהול

במשפט: מתכתב עם משקאות דומים מהבלקן (צויקה ברומניה, פאלינקה בהונגריה, סליבוביץ׳ בכל אחת ממדינות יוגוסלביה לשעבר, ראקיה בבולגריה) – בגרסה מעודנת ובלתי מתפשרת, כיאה ל״יוליוס״.

ברנדי

הברנדי של מזקקת יוליוס מיוצר מהזנים קולומבר,  ויונייה ושרדונה. האו דה וי השקוף מתיישן יישון ארוך בחביות עץ. עד כה בוקבקו שתי חביות, האחת בת 6 שנים והשניה בת 8 שנים. בקרוב יבוקבקו חביות נוספות שיאפשרו הצצה לברנדי מגובש, בוגר, עגול ומלא ארומות דבש וקליפות תפוזים. 40-55% אלכוהול

במשפט: אם אתם מצליחים לשים יד על בקבוק – אתם חייבים לעשות את זה. אם זה היה קוניאק – זה היה XO.

פום

הכי קרוב בישראל לקלבדוס מנורמנדי, יחד עם האופי הגלילי של מזקקת יוליוס.

ארבעה זני תפוחים שונים (ענה, גלה, דלישס ויונתן) נקטפים, עוברים ריסוק ומעיכה והתססה בעזרת השמרים הטבעיים, מה שמייצר למעשה סיידר תפוחים אלכוהולי. מזיקוק הסיידר מתקבל נוזל המכונה ״או דה וי״ (״נוזל החיים״ בצרפתית), אשר עובר ליישון של עשור בחביות עץ אלון צרפתיות.

במשפט: אם זה היה קלבדוס, זה היה קלבדוס XO.