לה ראיה LA RAIA

על היקב:

יקב לה ראיה הוא יקב ביודינאמי מקסים מפיימונטה. גישה זו משלבת עקרונות של חקלאות אורגנית בצורה דינאמית. בפשטות גישה אגרונומית שמחפשת באופן מתמיד את האיזון של מערכות היחסים בין כל החיים בחווה, מסוסים דרך חרקים ועד פירות וגפנים. עקרונות אלה, יחד עם חקלאות אורגנית בת-קיימא, מובילים אותם לשמור על היערות שמסביב, להימנע מריסוס (מדשנים בזבל פרות בלבד) ולייצר יינות מעולים, טבעיים, השומרים ומשמרים את הסביבה שלהם. לה ראיה מתמחים בענב הלבן קורטזה, ממנו הם מייצרים יינות יבשים, פירותיים אך מינרליים ומלוחים, עם תמורה מופלאה לכסף.

גאבי DOCG

בלנד: 100% קורטזה

על היין: יינות גאבי גדלים על גבעות בהן הגובה ובריזת הים ממתנים את האקלים הקר מאוד, ולכן מאפשרים עונת הבשלה איטית ואיכותית של ענב הקורטזה, המדגישה את החומציות הטבעית שלו ואת אופיו הפרחוני. היין יבש, בעל גוף קל, אופיו הדרי וחומצי, קליל ומושלם למאכלי ים ודגים נאים באופן כללי.

במשפט: יין מינרלי, גסטרונומי ופרחוני מיקב ביודינאמי נפלא מצפון מערב איטליה.

גאבי DOCG רזרבה ויניה מדונינה

בלנד: 100% קורטזה

על היין: גאבי בגרסת רזרבה: הבשלה ארוכה יותר, ריכוז פרי נפלא ודבשיות מקסימה בסיומת. 

במשפט: יין מופלא מכרם יחידנית, עם תמורה יוצאת דופן למחיר והוכחה שבאיטליה יודעים גם לעשות יינות לבנים רציניים, ולא רק יינות פשוטים לשתיה מיידית. 

פיימונטה ברברה DOC

בלנד: 100% ברברה

על היין: ברברה הוא הענב האדום השני בחשיבותו בפיימונטה אחרי נביולו. הבדלים באזורי הגידול ובייננות גורמים לו להגיע בשלל סגנונות, אבל האופי המובהק שלו: קלילות, פירותיות סגלגלה (פירות יער בעיקר) ופרחוניות של סיגליות הופכת אותו ליין קיץ מופלא – במיוחד בגרסה הזו, שכאילו נועדה למרפסת תל אביבית ביולי.

במשפט: יין קיץ מושלם.