מיה לוצ'ה

על היקב:

מיה לוצ׳ה הוא יקב הגראז׳ של היינן קובי ארביב, הוותיק ביקב רקנאטי. הוא החל את עבודתו ברקנאטי בשנת 2006, ובמקביל הקים את מיה לוצ׳ה ב-2008. במרוצת השנים התפתח ולמד את עולם היין כאוטודידקט. ב-2011 מונה ליינן ראשי ברקנאטי. יינן מוכשר ומקורי המאמין בהתאמת הזנים הים-תיכוניים לאקלים הארץ-ישראלי.

 

מדובר באחד מיקבי הבוטיק המסקרנים בארץ. מאז היווסדו ב-2008, מייצר ארביב 6000 בקבוקים בשנה ביקב שממוקם על הגג של בית הוריו באור עקיבא. ארביב מביא לידי ביטוי השפעות מעמק הרון: יינות פירותיים, מורכבים, נפלאים ומאוזנים, עם אחוז אלכוהול נמוך ופרי בוהק. אחד מהיצרנים יוצאי הדופן בישראל. בעזרת שיטות ייצור מתקדמות ועבודה קשה בכרם, מתקבלים כמה מהיינות הטובים בארצנו, ובשלישיה הפותחת של היקבים הכשרים. יינות היקב מתאפיינים באלגנטיות מתוחכמת ובעוצמה מאופקת. חומצה טבעית מצוינת בליווי טאנינים רכים ומלטפים, יקנו ליין חיים ארוכים מעניינים ומורכבים.

 

Mia Luce משמעותו ״האור שלי״. אור המסמל עבור קובי ארביב את האור שביצירה, את האומנות שביין.

בלאן

בלנד: 93% קולומבארד, 7% סוביניון בלאן

על היין: יין לבן מופלא עם מורכבות בלתי נתפסת בחך. הוא אינו ארומטי במיוחד, ומתבטא בעיקר בארומות פירות הדר קריספיים, ופרחוניות סוביניונית עדינה. האלכוהול נמוך, טעמי פירות הדר ומליחות מרעננת, וסיומת ארוכה ואלגנטית. מושלם לאוכל. 

במשפט: גסטרונומי, קליל ומלוח, 600 בקבוקים בשנה בלבד!

 

מרסלאן אשכולות שלמים

בלנד: 100% מרסלאן

על היין: זן המרסלאן הוא הכלאה חדשה יחסית בין גרנאש וקברנה סוביניון. מדובר בייצור מזערי של 750 בקבוקים בלבד. יין אדום ישראלי רענן שמכיל 12.5% אלכוהול בלבד! היין ארומטי וקליל בצורה יוצאת דופן, פרחוני, מרתק ודוגמה מושלמת לייננות הישראלית החדשה.

במשפט: הכי קרוב לבורגון שאפשר למצוא בישראל

 

CSM

בלנד: קריניאן, סירה, מרסלאן

על היין:  הבלנד הים תיכוני של היקב, בייצור מזערי של 2280 בקבוקים בלבד. אדמות מינרליות יחד עם זהירות יוצאת דופן בכרם, מפיקים יין אדום ישראלי עשיר אך רענן, בעל מורכבות יוצאת דופן ואיזון מופלא.

במשפט: יין ים תיכוני מרהיב, פרחוני וג׳וסי

 

סירה ושזרות

בלנד: 100% סירה

על היין: יין שתסס על שזרותיו, במטרה לתת לו גוף קליל, ירקרקות ותחושה של ״יין קר מאיזור חם״. מורכב, בעל מבנה מדהים, וקלילות מפתיעה בחך.

במשפט: סירה מהטובים שיש בארץ!